Púšťať králika mimo klietky?

Králik v klietke

Držať králikov iba v chovnom zariadení je pre nich trápením, chovateľ by im mal dať príležitosť voľne sa vybehať po izbe. Pred ich vypustením z klietky by mal eliminovať rôzne nástrahy, ktoré na králikov v byte číhajú. V prípade že to charakter bytu neumožňuje, existuje riešenie v podobe interiérového výbehu.

V špecializovaných predajniach – chovproduktoch sa dajú kúpiť komponenty na stavbu ohrady pre morské prasiatka a králiky. V takomto výbehu sú zvieratá celkom v bezpečí a nehrozí im žiadne nebezpečenstvo. Zručný chovateľ si môže takúto ohradu vyrobiť svojpomocne.

Podlaha výbehu by mala byť ľahko umývateľná. Koberce a drevo sú pre tento účel nevhodné, absorbujú moč, pachy a zle sa čistia. Dlaždice sú zase chladné a šmykľavé, preto tiež nepostačujú. Riešením je umiestniť pod výbeh podložku z nepriepustného materiálu.

Ešte lepším riešením je umiestniť prenosný výbeh na čerstvom vzduchu v záhrade, kde je pod výbehom priamo trávnik. Nezabúdajme, že nedostatok pohybu nepriaznivo vplýva na kvalitu a dĺžku života králika. Zvieratá bez pohybu majú sklony k obezite a agresivite.

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 24 Priemer: 2.8]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *